Odchovy-dokrmovanie mláďat

Na týchto fotografiách je zobrazená časť z mojich odchovov papagájov. Tieto papagáje sú väčšinou umelo odchované pre záujem o chov krotkých papagájov v bytoch, ale aj pod rodičmi. Papagáje sú vyliahnuté pod rodičmi a po 14-21 dní odobraté na ručné dokŕmenie. Aj papagáje odchované ručne sa veľmi dobre osvedčili v chovoch, sám vlastním niekoľko takýchto krotkých párov v chove.

Najviac je záujem o ručne dokŕmených žakov a kakadu biely – alba, prípadne kakadu ružový do bytu ako spoločníkov človeka. Všetky mláďata sú odchovávané kvalitným krmivom Kayte, granulami a krmivom Afrikana. Okrem toho rôzne ovocie a zelenina podľa dostupnosti. Pri odchovoch používame plnoautomatické inkubátory Rcom. V odchovoch a dokŕmovaní krotkých papagájov mi pomáha manželka Andrea, ktorá sa stará väčšinou o kŕmenie krotkých mláďat. Mláďata od nás odchádzajú plne samostatné s vyšetreniami PBFD a určením pohlavia DNA. V odchove krotkých papagájov žako mám 20.ročnú prax.

Pri záujme o papagáje do chovu, viem nechať odchovať papagáje aj pod rodičmi a tiež zostaviť aj nepríbuzné páre, vhodné na chov. Papagáje sú riadne zaregistrované a označené nedeleným krúžkom alebo čipom. Pri chránených papagájoch dodám pri prevzatí CITES I.A  a určenie pohlavia DNA s certifikátom. Pri ďalších nových druhoch a odchovoch sa táto stránka bude ďalej aktualizovať.

Ďakujeme za prejavený záujem o mláďa s nášho odchovu.

Papagáj sivý – Žako kongo Chov 3/2022 ukončený.

Kakadu biely – alba

Kakadu ružový (krotké na objednávku)

Ara arakanga – macao

Ara ararauna (chov zrušený)